Obsah článku
Když v létě 2026 vyběhli čeští fotbalisté na své první mistrovství světa od roku 2006, provázelo je jedno jméno — na reklamních panelech kolem hřiště i jako oficiálního partnera reprezentace: Hyundai. Korejská značka je nejen dlouholetým partnerem české reprezentace, ale i oficiálním mobility partnerem celého šampionátu — a zároveň jedním z mála výrobců, který elektromobily skutečně vyrábí v Česku.
To z Hyundaie dělá pro českého kupujícího zajímavou volbu. Pojďme se proto podívat na celou jeho elektrickou nabídku: od městského Insteru za zhruba 600 tisíc po sedmimístný kolos Ioniq 9 — s reálnými cenami, dojezdy a doporučením, pro koho se který model hodí.
V kostce
- 6 elektrických modelů od Insteru (od 599 990 Kč) po vlajkový Ioniq 9 (od 1 754 990 Kč)
- Kona Electric se vyrábí v Nošovicích — byl to vůbec první sériově vyráběný elektromobil v Česku (2020)
- 800V architektura u modelů Ioniq 5, 6, 9 a 5 N — nabíjení z 10 na 80 % zvládnou za 18–24 minut
- Nejdelší dojezd má aerodynamický sedan Ioniq 6 — až 680 km WLTP
- Záruka na baterii 8 let / 160 000 km s minimální kapacitou 70 %
Hyundai a fotbal: proč zrovna tahle značka
Spojení Hyundaie s fotbalem není marketingová náhoda jedné sezóny. Značka je partnerem FIFA už od roku 1999 a smlouvu má prodlouženou až do roku 2030. Na mistrovství světa 2026 v USA, Kanadě a Mexiku působí jako oficiální mobility partner — pro turnaj nasazuje flotilu zhruba 1 500 vozidel (osobní vozy i autobusy).
Doma byla vazba ještě silnější. Českou fotbalovou reprezentaci podporoval Hyundai od roku 2008, tedy osmnáct let, a hráčům po celou dobu poskytoval elektrifikované modely — od plně elektrických po hybridy. MS 2026 je ale poslední akcí této spolupráce: značka smlouvu s FAČR od července 2026 neprodloužila a sponzoring přesouvá jinam — od roku 2026 je mobility partnerem běžecké série RunCzech.
Pro nás je ale podstatnější jiná věc než reklamní bannery: co Hyundai jako značka elektromobilů reálně umí. A tady má co nabídnout.
Proč Hyundai patří k EV špičce
První české elektromobily jezdí z Nošovic
Hyundai má v Česku továrnu HMMC v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. Právě tady se v roce 2020 rozjela výroba Kony Electric — vůbec prvního sériově vyráběného elektromobilu v České republice. Loni z linek sjelo přes 276 tisíc vozů a Kona Electric tvořila zhruba 13 % produkce (zbytek SUV Tucson a hatchback i30).
Bateriové články dodává LG Energy Solution z polské Vratislavi, finální kompletace baterií probíhá v nošovické průmyslové zóně. Když si tedy koupíte elektrickou Konu, kupujete si auto vyrobené pár set kilometrů od domova.
800V architektura a ultrarychlé nabíjení
Modely rodiny Ioniq (5, 6, 9 a sportovní 5 N) stojí na platformě E-GMP s 800V architekturou. V praxi to znamená, že na dostatečně výkonné DC stanici zvládnou Ioniq 5 a 6 dobít z 10 na 80 % za zhruba 18 minut (větší Ioniq 9 se 110kWh baterií za 24 minut) — to je stále jedna z nejrychlejších hodnot na trhu. Levnější Inster a Kona jezdí na 400V technice s pomalejším, ale pro běžný provoz dostačujícím nabíjením.
Většina modelů navíc umí V2L (Vehicle-to-Load) — z auta napájíte spotřebiče přes běžnou zásuvku, od notebooku po elektrokolo nebo gril na výletě.
Přehled elektromobilů Hyundai 2026
V české nabídce je aktuálně šest elektrických modelů. Tady je jejich srovnání seřazené od nejdostupnějšího:
| Model | Karoserie | Baterie | Dojezd WLTP | DC nabíjení | Cena od |
|---|---|---|---|---|---|
| Inster | městský hatchback | 42 / 49 kWh | 327–370 km | 85 kW | 599 990 Kč |
| Kona Electric | malé SUV | 48,4 / 65,4 kWh | 377–514 km | 102 kW | 899 990 Kč |
| Ioniq 6 | aero sedan | 63 / 84 kWh | 521–680 km | 258 kW | 1 129 990 Kč |
| Ioniq 5 | crossover | 63 / 84 kWh | 440–570 km | 260 kW | 1 139 990 Kč |
| Ioniq 9 | velké 7místné SUV | 110 kWh | 606–620 km | 233 kW | 1 754 990 Kč |
| Ioniq 5 N | sportovní SUV | 80 kWh | 448 km | 263 kW | 1 799 990 Kč |
Jednotlivé modely podrobně
Hyundai Inster — městský elektromobil za rozumné peníze
Inster je nejmenší a nejdostupnější elektrický Hyundai. Přes kompaktní rozměry (jen 3,83 m délky) nabízí překvapivě prostorný interiér s posuvnými zadními sedadly. Základní verze s 42kWh baterií startuje na 599 990 Kč a ujede 327 km, výkonnější 49kWh verze (od 639 990 Kč) dojede až 370 km a nabíjí až 85 kW DC.
Je to ideální první elektromobil nebo druhé auto do rodiny — do města, na dojíždění i občasný delší výlet.
Hyundai Inster · POWER 49 kWh
- Baterie
- 49 kWh
- Dojezd WLTP
- 359–370 km
- Spotřeba
- 14.9–15.1 kWh/100 km
- DC nabíjení
- 85.3 kW
- Cena od
- 644 990 Kč
Hyundai Kona Electric — české SUV pro každý den
Kona Electric je nejprodávanější elektrický Hyundai a zároveň „domácí“ model vyráběný v Nošovicích. Druhá generace vyrostla, je praktičtější a nabízí dvě baterie: ECO 48,4 kWh (od 899 990 Kč, dojezd 377 km) a POWER 65,4 kWh (od 1 039 990 Kč, dojezd až 514 km) s rychlejším nabíjením 102 kW.
Kompaktní SUV s dlouhým dojezdem, osvědčenou technikou a tím nejlepším poměrem cena/užitná hodnota v nabídce značky.
Výhody
- Vyrobeno v Česku (Nošovice)
- Dlouhý dojezd až 514 km (POWER)
- Praktické SUV pro rodinu
- Osvědčená spolehlivost
Nevýhody
- 400V technika — pomalejší DC než Ioniqy
- Základní ECO verze nabíjí jen 74 kW
Hyundai Ioniq 6 — král dojezdu
Ioniq 6 je aerodynamický sedan se součinitelem odporu vzduchu jen 0,21 — a právě díky tomu má nejdelší dojezd z celé nabídky: až 680 km (verze 84 kWh RWD). Stojí na 800V architektuře, takže nabíjí bleskově. Základní 63kWh verze startuje na 1 129 990 Kč, populární 84kWh Long Range (Style) na 1 369 990 Kč, čtyřkolka od 1 649 990 Kč.
Hyundai Ioniq 6 · 84 kWh RWD
- Baterie
- 84 kWh
- Dojezd WLTP
- 585–680 km
- Spotřeba
- 13.5–15.5 kWh/100 km
- DC nabíjení
- 258 kW
- Cena od
- 1 369 990 Kč
Hyundai Ioniq 5 — retro-futuristický bestseller
Ioniq 5 je nejpopulárnější rodinný crossover značky. Hranatý retro-futuristický design, rovná podlaha díky ploché baterii a obří prostor uvnitř. Základní 63kWh verze od 1 139 990 Kč, oblíbená 84kWh Long Range od 1 309 990 Kč (dojezd 570 km), čtyřkolka od 1 549 990 Kč.
Hyundai Ioniq 5 · 84 kWh RWD
- Baterie
- 84 kWh
- Dojezd WLTP
- 515–570 km
- Spotřeba
- 16.0–17.2 kWh/100 km
- DC nabíjení
- 260 kW
- Cena od
- 1 309 990 Kč
Hyundai Ioniq 9 — sedmimístný kolos pro rodinu
Ioniq 9 je největší elektrický Hyundai a vlajkový model značky. Velké SUV s šesti nebo sedmi místy, baterií 110 kWh, dojezdem až 620 km a tažnou kapacitou až 2 500 kg. Cena startuje na 1 754 990 Kč (zadní pohon), čtyřkolka stojí od 2 044 990 Kč. Alternativa k modelům jako Kia EV9 nebo Volvo EX90 pro rodiny, které potřebují táhnout a vozit hodně lidí.
Hyundai Ioniq 5 N — elektrický hot hatch v těle SUV
Ioniq 5 N je sportovní vrchol nabídky. 478 kW (650 koní) v režimu N Grin Boost, zrychlení na stovku za 3,4 sekundy a maximálka 260 km/h. Cena od 1 799 990 Kč. Pro nadšence, kteří chtějí výkon supersportu s praktičností SUV — a nevadí jim, že na okruhu dojezd rychle klesá.
Pro koho se který Hyundai hodí
- do města a jako druhé auto
- Inster
- rodina, denní provoz
- Kona / Ioniq 5
- dálnice a dlouhé trasy
- Ioniq 6
- velká rodina a tahání
- Ioniq 9
- Nejnižší rozpočet a město: Inster — kompaktní, levný, překvapivě prostorný.
- Univerzál pro rodinu: Kona Electric nebo Ioniq 5 — SUV/crossover s dobrým poměrem cena/dojezd.
- Hodně najetých dálničních kilometrů: Ioniq 6 — nejnižší spotřeba a nejdelší dojezd díky aerodynamice.
- Velká rodina, karavan, přívěs: Ioniq 9 — 7 míst a tažné 2 500 kg.
- Zábava a výkon: Ioniq 5 N — 650 koní a chování ostrého hot hatche.
Spočítejte si vlastní náklady
Zadejte svůj nájezd a spotřebu — kalkulačka porovná náklady na elektřinu, benzín i naftu.
Než se rozhodnete, vyplatí se spočítat reálné náklady. V kalkulačce nákladů porovnáte provoz elektromobilu s benzínem či naftou, v kalkulačce dojezdu zjistíte, kolik kilometrů reálně ujedete v zimě i v létě, a v srovnávači modelů postavíte Hyundai vedle konkurence.
Nabíjení Hyundaie doma
Všechny elektrické Hyundaie mají třífázové AC nabíjení 11 kW — na domácím wallboxu tedy dobijete přes noc i velkou baterii. To je nejlevnější a nejpohodlnější způsob nabíjení: nabíjíte ve spánku, ráno máte plno a platíte domácí cenu elektřiny místo dražšího veřejného nabíjení.
Pro představu o nákladech: aktuální ceny silové elektřiny i distribučních tarifů (D27d a spol.) najdete v našem srovnávači tarifů.
Na cestách pak využijete veřejné stanice — kde jsou ty nejbližší a jak jsou výkonné, zjistíte na naší mapě nabíječek s více než 2 400 stanicemi v ČR.
Záruka a spolehlivost
Hyundai dává na pohon i baterii svých elektromobilů záruku 8 let nebo 160 000 km (podle toho, co nastane dříve) s garancí minimálně 70 % kapacity baterie. To je standard v oboru a platforma E-GMP i baterie s kapalinovým chlazením patří mezi spolehlivé — degradace bývá u těchto modelů nízká.
Jak na tom baterie reálně je a jak ji ohlídat, rozebíráme v článcích Degradace baterie elektromobilu a Jak zkontrolovat baterii elektromobilu. Pokud zvažujete ojetý kus, mrkněte na Jak vybrat ojetý elektromobil.
Časté otázky
Vyrábí se Hyundai elektromobily v Česku?
Který elektrický Hyundai je nejlevnější?
Který Hyundai má největší dojezd?
Jak rychle se Hyundai nabíjí?
Jakou záruku dává Hyundai na baterii?
Je Hyundai sponzorem MS ve fotbale 2026?
Zdroje:
- Hyundai ČR — modely a ceníky (ceníky platné od 1. 7. 2026, ověřeno 9. 7. 2026)
- Hyundai ČR — partnerství
- Hyundai & FIFA World Cup 2026
- Výrobní závod Hyundai Nošovice (HMMC)
- Kvalifikace na MS ve fotbale 2026 — Wikipedie
- Technická data a ceny: vlastní databáze WattBox (katalog modelů Hyundai)