Škoda Enyaq Coupé
Škoda Enyaq Coupé je sportovnější verze bestselleru Enyaq se svažující se střechou a lepší aerodynamikou. Nabízí stejnou techniku a prostor, ale s dynamičtějším designem.
Cena od
1 075 000 Kč
až 1 410 000 Kč
Orientační ceny · aktualizováno červen 2026
- Dojezd
- 463–593 km
- Baterie
- 58–77 kWh
- Výkon
- 140–250 kW
- DC max
- 105–165 kW
- Sportovní design se svažující střechou
- Lepší aerodynamika než SUV
- Stejná technika jako Enyaq
- Varianty od 60 po RS
4 varianty
| Varianta | ||||
|---|---|---|---|---|
| Cena od | 1 075 000 Kč | 1 190 000 Kč | 1 250 000 Kč | 1 410 000 Kč |
| Baterie | 58 kWh | 77 kWh | 77 kWh | 77 kWh |
| Dojezd WLTP | 439–463 km | 561–593 km | 561–593 km | 551–565 km |
| Výkon | 140 kW (190 k) | 210 kW (286 k) | 220 kW (299 k) | 250 kW (340 k) |
| 0–100 km/h | 8.5 s | 6.7 s | 6.6 s | 5.5 s |
| Pohon | RWD | RWD | AWD | AWD |
| DC nabíjení | 105 kW | 165 kW | 165 kW | 165 kW |
| Spotřeba | 14.5–15.4 kWh/100km | 14.6–15.6 kWh/100km | 15.5–16.5 kWh/100km | 16.4–17.4 kWh/100km |
Technické specifikace
Baterie a dojezd
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Kapacita baterie | 58 kWh |
| Dojezd WLTP | 439–463 km |
| Spotřeba WLTP | 14.5–15.4 kWh/100 km |
Výkon
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Výkon | 140 kW (190 k) |
| Točivý moment | 310 Nm |
| 0–100 km/h | 8.5 s |
| Max. rychlost | 160 km/h |
| Pohon | RWD |
Nabíjení
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| DC nabíjení max | 105 kW |
| AC nabíjení | 11 kW |
Rozměry a hmotnost
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Délka × Šířka × Výška | 4658 × 1879 × 1607 mm |
| Rozvor | 2770 mm |
| Kufr | 570 l (max 1610 l) |
| Hmotnost | 2020 kg |
Škoda Enyaq Coupé v číslech
- Náklady na 100 km
- 64 Kč úspora 34 tis. Kč/rok oproti benzínu
- Reálný dojezd
- 379 km WLTP 463 km · v praxi 2 % méně
- DC nabíjení 20 → 80 %
- 21 min 35 kWh · 148 Kč · DC 105 kW
Jak Škoda Enyaq Coupé nabíjí na rychlonabíječce
nabití baterie
Špička je nejvyšší výkon, který vůz krátce přijme — právě ta bývá v katalogu. O čekání ale rozhoduje průměr: energie natankovaná cestou z 20 na 80 % dělená časem, který to zabere. Čím dřív křivka začne klesat, tím dál je průměr od špičky. Nad 80 % výkon padá nejvíc, proto se na cestě vyplatí nabíjet po menších dávkách. Křivky začínají na 10 % nabití, níž nemáme měřená data. Graf se mění podle varianty vybrané v tabulce výš.
Každé číslo otevře kalkulačku s předvyplněnými hodnotami.
Výpočet pro 58 kWh variantu · spotřeba 15,0 kWh/100km · domácí tarif 4,2 Kč/kWh (průměr D27d NT) · benzín 41,5 Kč/l · porovnat tarify
Ceny ověřeny k 7. 7. 2026 (paliva denně automaticky) · zdroj: oficiální ceníky dodavatelů a cenové výměry ERÚ, denní sběr cen z pump