Škoda Peaq
Škoda Peaq je vlajkové elektrické SUV značky a největší a nejprostornější Škoda všech dob. Sedmimístné SUV (5 nebo 7 míst) na platformě MEB+ se vyrábí v Mladé Boleslavi. Tři varianty (60, 90, 90x) nabízejí dojezd až 647 km WLTP, kufr 935 litrů, přední frunk 37 l a obousměrné nabíjení. Vychází z konceptu Vision 7S. V prodeji od 24. 6. 2026, ceny od 1 150 000 Kč.
Cena od
1 150 000 Kč
až 1 395 000 Kč
Orientační ceny · aktualizováno červen 2026
- Dojezd
- 458–646 km
- Baterie
- 59–86 kWh
- Výkon
- 150–220 kW
- DC max
- 160–199 kW
- Vlajkové SUV Škody — 3 varianty (60/90/90x)
- Dojezd až 647 km (WLTP)
- Kufr 935 l + přední frunk 37 l
- 5 nebo 7 míst, výroba v Mladé Boleslavi
3 varianty
| Varianta | |||
|---|---|---|---|
| Cena od | 1 150 000 Kč | 1 325 000 Kč | 1 395 000 Kč |
| Baterie | 59 kWh | 86 kWh | 86 kWh |
| Dojezd WLTP | 389–458 km | 550–646 km | 523–612 km |
| Výkon | 150 kW (204 k) | 210 kW (286 k) | 220 kW (299 k) |
| 0–100 km/h | 8.4 s | 7.1 s | 6.7 s |
| Pohon | RWD | RWD | AWD |
| DC nabíjení | 160 kW | 199 kW | 199 kW |
| Spotřeba | 14.7 kWh/100km | 15 kWh/100km | 15.8 kWh/100km |
Technické specifikace
Baterie a dojezd
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Kapacita baterie | 59 kWh |
| Dojezd WLTP | 389–458 km |
| Spotřeba WLTP | 14.7 kWh/100 km |
Výkon
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Výkon | 150 kW (204 k) |
| Točivý moment | — |
| 0–100 km/h | 8.4 s |
| Max. rychlost | 160 km/h |
| Pohon | RWD |
Nabíjení
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| DC nabíjení max | 160 kW |
| AC nabíjení | 11 kW |
Rozměry a hmotnost
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Délka × Šířka × Výška | 4874 × 1867 × 1664 mm |
| Rozvor | 2965 mm |
| Kufr | 935 l (max 2150 l) |
| Hmotnost | — |
Škoda Peaq v číslech
- Náklady na 100 km
- 62 Kč úspora 33 tis. Kč/rok oproti benzínu
- Reálný dojezd
- 393 km WLTP 458 km · v praxi 2 % méně
- DC nabíjení 20 → 80 %
- 23 min 35 kWh · 150 Kč · DC 160 kW
Jak Škoda Peaq nabíjí na rychlonabíječce
nabití baterie
Špička je nejvyšší výkon, který vůz krátce přijme — právě ta bývá v katalogu. O čekání ale rozhoduje průměr: energie natankovaná cestou z 20 na 80 % dělená časem, který to zabere. Čím dřív křivka začne klesat, tím dál je průměr od špičky. Nad 80 % výkon padá nejvíc, proto se na cestě vyplatí nabíjet po menších dávkách. Křivky začínají na 10 % nabití, níž nemáme měřená data. Graf se mění podle varianty vybrané v tabulce výš.
Každé číslo otevře kalkulačku s předvyplněnými hodnotami.
Výpočet pro 59 kWh variantu · spotřeba 14,7 kWh/100km · domácí tarif 4,2 Kč/kWh (průměr D27d NT) · benzín 40,5 Kč/l · porovnat tarify
Ceny ověřeny k 7. 7. 2026 (paliva denně automaticky) · zdroj: oficiální ceníky dodavatelů a cenové výměry ERÚ, denní sběr cen z pump