Porsche Taycan Sport Turismo
Kombi karoserie Taycanu s prodlouženou střechou — stejná technika, rozvor i 800V architektura jako sedan, ale s výrazně větším prostorem nad hlavami vzadu a kufrem 446 l, který se po sklopení opěradel zvětší na 1212 l. Na rozdíl od Cross Turisma nemá zvýšený podvozek ani plastové lemy blatníků, takže si drží nižší těžiště i spotřebu. Nabízí se od zadokolky přes 4S a GTS až po Turbo a Turbo S.
Cena od
2 646 119 Kč
až 5 437 915 Kč
Orientační ceny · aktualizováno červen 2026
- Dojezd
- 607–671 km
- Baterie
- 97 kWh
- Výkon
- 300–700 kW
- DC max
- 320 kW
- Dojezd až 671 km WLTP u zadokolky
- 800V architektura s DC nabíjením až 320 kW
- Kufr 446 l, po sklopení 1212 l, vpředu dalších 81 l
- Pět verzí od 300 kW po 700 kW (Turbo S)
- Baterie Performance Battery Plus se 97 kWh využitelné kapacity
5 variant
| Varianta | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Cena od | 2 646 119 Kč | 3 145 761 Kč | 3 835 978 Kč | 4 569 979 Kč | 5 437 915 Kč |
| Baterie | 97 kWh | 97 kWh | 97 kWh | 97 kWh | 97 kWh |
| Dojezd WLTP | 570–671 km | 541–619 km | 541–611 km | 544–613 km | 545–607 km |
| Výkon | 300 kW (408 k) | 400 kW (544 k) | 515 kW (700 k) | 650 kW (884 k) | 700 kW (952 k) |
| 0–100 km/h | 4.8 s | 3.7 s | 3.3 s | 2.7 s | 2.4 s |
| Pohon | RWD | AWD | AWD | AWD | AWD |
| DC nabíjení | 320 kW | 320 kW | 320 kW | 320 kW | 320 kW |
| Spotřeba | 17.3–20.2 kWh/100km | 18.5–21.1 kWh/100km | 18.6–21.1 kWh/100km | 18.6–20.9 kWh/100km | 18.7–20.9 kWh/100km |
Technické specifikace
Baterie a dojezd
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Kapacita baterie | 97 kWh |
| Dojezd WLTP | 570–671 km |
| Spotřeba WLTP | 17.3–20.2 kWh/100 km |
Výkon
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Výkon | 300 kW (408 k) |
| Točivý moment | 420 Nm |
| 0–100 km/h | 4.8 s |
| Max. rychlost | 230 km/h |
| Pohon | RWD |
Nabíjení
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| DC nabíjení max | 320 kW |
| AC nabíjení | 11 kW |
Rozměry a hmotnost
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Délka × Šířka × Výška | 4963 × 1966 × 1390 mm |
| Rozvor | 2900 mm |
| Kufr | 446 l (max 1212 l) |
| Hmotnost | 2195 kg |
Porsche Taycan Sport Turismo v číslech
- Náklady na 100 km
- 80 Kč úspora 30 tis. Kč/rok oproti benzínu
- Reálný dojezd
- 506 km WLTP 671 km · v praxi 2 % méně
- DC nabíjení 20 → 80 %
- 13 min 58 kWh · 247 Kč · DC 320 kW
Jak Porsche Taycan Sport Turismo nabíjí na rychlonabíječce
nabití baterie
Špička je nejvyšší výkon, který vůz krátce přijme — právě ta bývá v katalogu. O čekání ale rozhoduje průměr: energie natankovaná cestou z 20 na 80 % dělená časem, který to zabere. Čím dřív křivka začne klesat, tím dál je průměr od špičky. Nad 80 % výkon padá nejvíc, proto se na cestě vyplatí nabíjet po menších dávkách. Křivky začínají na 10 % nabití, níž nemáme měřená data. Graf se mění podle varianty vybrané v tabulce výš.
Každé číslo otevře kalkulačku s předvyplněnými hodnotami.
Výpočet pro 97 kWh variantu · spotřeba 18,8 kWh/100km · domácí tarif 4,2 Kč/kWh (průměr D27d NT) · benzín 39,9 Kč/l · porovnat tarify
Ceny ověřeny k 7. 7. 2026 (paliva denně automaticky) · zdroj: oficiální ceníky dodavatelů a cenové výměry ERÚ, denní sběr cen z pump