KGM Musso EV
KGM Musso EV je první plně elektrický pick-up značky KGM a jeden z prvních elektrických pick-upů na českém trhu. Pohání ho přední elektromotor o výkonu 152 kW (207 koní) s točivým momentem 339 Nm a baterie LFP (BYD Blade) o kapacitě 80,6 kWh, se kterou vůz podle WLTP ujede až 420 km. Za příplatek 89 900 Kč je k dispozici pohon všech kol se dvěma motory a systémovým výkonem 174,5 kW. Korba uveze 500 kg, s pohonem 4WD utáhne přívěs až 2 300 kg. Rychlonabíjení zvládá do 120 kW, dobití z 20 na 80 % trvá zhruba 36 minut. Prodává se ve dvou výbavách Style a Premium, obě s bohatou standardní výbavou včetně funkce V2L, samonivelačních zadních tlumičů a předehřevu baterie.
Cena od
899 900 Kč
Orientační ceny · aktualizováno červen 2026
- Dojezd
- 420 km
- Baterie
- 81 kWh
- Výkon
- 152 kW
- DC max
- 120 kW
- První plně elektrický pick-up KGM — baterie LFP 80,6 kWh a dojezd až 420 km WLTP
- Korba s nosností 500 kg, tažná kapacita až 2 300 kg (s pohonem 4WD)
- Rychlonabíjení do 120 kW — z 20 na 80 % za zhruba 36 minut, se sériovým předehřevem baterie
- Záruka na baterii 10 let nebo 1 000 000 km (garance 70 % kapacity)
- Za příplatek 89 900 Kč pohon všech kol se systémovým výkonem 174,5 kW
Technické specifikace
Baterie a dojezd
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Kapacita baterie | 80,6 kWh |
| Dojezd WLTP | 420 km |
| Spotřeba WLTP | 23 kWh/100 km |
Výkon
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Výkon | 152 kW (207 k) |
| Točivý moment | 339 Nm |
| 0–100 km/h | 9.2 s |
| Max. rychlost | 162 km/h |
| Pohon | FWD |
Nabíjení
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| DC nabíjení max | 120 kW |
| AC nabíjení | 11 kW |
Rozměry a hmotnost
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Délka × Šířka × Výška | 5160 × 1920 × 1740 mm |
| Rozvor | 3150 mm |
| Kufr | — |
| Hmotnost | 2165 kg |
KGM Musso EV v číslech
- Náklady na 100 km
- 98 Kč úspora 29 tis. Kč/rok oproti benzínu
- Reálný dojezd
- 344 km WLTP 420 km · v praxi 2 % méně
- DC nabíjení 20 → 80 %
- 50 min 48 kWh · 205 Kč · DC 120 kW
Jak KGM Musso EV nabíjí na rychlonabíječce
nabití baterie
Špička je nejvyšší výkon, který vůz krátce přijme — právě ta bývá v katalogu. O čekání ale rozhoduje průměr: energie natankovaná cestou z 20 na 80 % dělená časem, který to zabere. Čím dřív křivka začne klesat, tím dál je průměr od špičky. Nad 80 % výkon padá nejvíc, proto se na cestě vyplatí nabíjet po menších dávkách. Křivky začínají na 10 % nabití, níž nemáme měřená data. Graf se mění podle varianty vybrané v tabulce výš.
Každé číslo otevře kalkulačku s předvyplněnými hodnotami.
Výpočet pro 80.6 kWh variantu · spotřeba 23,0 kWh/100km · domácí tarif 4,2 Kč/kWh (průměr D27d NT) · benzín 41,5 Kč/l · porovnat tarify
Ceny ověřeny k 7. 7. 2026 (paliva denně automaticky) · zdroj: oficiální ceníky dodavatelů a cenové výměry ERÚ, denní sběr cen z pump